Tego jeszcze nie było, od tej pory będziesz mógł za podróż zapłacić kartą w PKS-ie!

Na pewno nie można odmówić przewoźnikowi z Olsztyna nowoczesności i oryginalności. Bowiem jako jedyny do tej pory zdecydował się uruchomić w swoich autobusach terminale płatnicze. To się właśnie nazywa pójście za duchem czasu i ukłon w stronę technologii.

Jeszcze niedawno pędem błyskawicy rozniosła się wieść, że Biedronka w swoich sieciówkach uruchamia możliwość płatności kartą. Również w tym roku Poczta Polska zapowiedziała, że i w jej placówkach będzie można dokonywać transakcji kartą. Jak widać dziś stosunkowo każdy powinien podążać za potrzebami konsumentów. Jest to jedyna droga do sukcesu. Terminal w dzisiejszych czasach stanowi spore ułatwienie i z pewnością warto go posiadać.

Zmiana ta ma na celu przede wszystkim bezpieczeństwo, tak aby nie mógł mieć miejsca wtórny obieg pieniędzmi w obrębie danej firmy. Kolejnym ważnym elementem był oczywiście klient i jego potrzeb. Tak wprowadzenie terminala tłumaczy Jacek Semczuk, prezes PKS Olsztyn. Coraz więcej ludzi zamiast gotówki woli nosić kartę.

Zarabiaj na bankach: Aktualne promocje bankowe Profiters

Oczywiście nie wszystkie autobusy zostały wyposażone w taką możliwość. Transakcji kartą mogą dokonywać klienci korzystający z tych najbardziej uczęszczanych tras, między innymi do Warszawy czy Białegostoku. Oczywiście gotówka jest nadal mile widziana w olsztyńskich autobusach. Kierowca nadwyżkę środków może uiścić we wpłatomatach znajdujących się na terenie swojego przejazdu.

PKS Olsztyn zaopatruje się w maszyny w firmie PaySquare. Szeroko znana w Polsce jako międzynarodowy agent rozliczeniowy. Firma stała się popularna dzięki współpracy z mBankiem.

Decyzja o rozpoczęciu usługi przez firmy takie jak Biedronka, Poczta Polska czy właśnie PKS Olsztym może budzić kontrowersje wśród niektórych środowisk. Wszystkie powyższe firmy zdecydowały się bowiem wprowadzić terminale płatnicze dopiero po otrzymaniu indywidualnie dobranej oferty.

Okazja: Odbierz najnowsze gadżety Samsung w nowej promocji Citi Handlowy

Mowa oczywiście o intercharge czyli prowizji , którą właściciele podmiotów muszą uiścić w bankach tytułem akceptacji płatności kartami. Nie tak dawno temu wynosiła ona 1,6 procent. Interwencja parlamentu wpłynęła na znaczne obniżenie tej kwoty do 0,5 procent, natomiast wraz ze styczniem tego roku spadła do 0,2-0,3 procent.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.