Rodzaje kredytów dla zielonych

Czym jest kredyt bankowy? To pożyczka ze strony banku na rzecz kredytobiorcy. Obowiązują proste zasady: bank najczęściej wypłaca określoną kwotę, a kredytobiorca zobowiązuje się do jej spłaty w ustalonym terminie, wraz z odsetkami przez bank naliczonymi. Występuje kilka typów kredytów.

Bardzo często w Polsce korzysta się też z kredytu gotówkowego (pożyczki online to zupełnie inna kategoria). Bank wypłaca na konto kredytobiorcy określoną sumę pieniędzy, która może być przeznaczona na dowolny cel. Oprocentowanie pożyczki jest najczęściej w takim przypadku wyższe, niż przy pozostałych opcjach, ale nie musimy tłumaczyć się z celowości zawierania umowy z bankiem.

Kolejną z opcji jest kredyt mieszkaniowy, kiedy cała kwota pożyczona od banku, przeznaczona jest z automatu na kupno mieszkania – przelewane są na konto inwestora lub dewelopera. Są to kredyty udzielane na długi okres czasu, minimum kilkanaście lat, ponieważ opiewa on na wysokie kwoty.

Polacy chętnie wybierają kredyt samochodowy na zakup czterech kółek. Najczęściej banki wypłacają 100% kosztów takiego zakupu, ale czasem pożyczka jest mniejsza i wymaga własnego wkładu finansowego. Kredyt samochodowy można także przeznaczyć na zakup samochodu używanego. Jedynym mankamentem może być wtedy wysokość wkładu własnego.

Kredyt inwestycyjny, to kredyt najczęściej dla rozwijających się firm. Inwestor – kredytobiorca, przeznacza pozyskane z pożyczki pieniądze najczęściej na zakup nowego sprzętu biurowego i maszyn, które niezbędne są do rozszerzonej działalności. Pieniądze te najczęściej zwracają się szybko, a firma ma większe szanse na poszerzenie działalności w mieście, lub otworzenie swojej nowej filii.

Alternatywą dla kredytów bankowych są krótkoterminowe pożyczki pozabankowe (tzw. chwilówki), które w ostatnim czasie zdobywają coraz większą popularność. Wyróżniają się minimum formalności brakiem zaświadczeń ale także dużo wyższymi kosztami i prowizjami, niż pożyczki w stacjonarnych bankach. Więcej tego typu ofert znajdziesz w rankingu pożyczek na www.chwilowkazadarmo.pl